Főmenü:
A LÉGIJÁRMŰVEK KÖZLEKEDÉSE A LHZA REPÜLŐTÉREN
Repülőtérrendünk megtekinthető ezen szövegre kattintva!
A légi járművek repülőüzemet a repülőtér vezetőjének előzetes tájékoztatását követően hajthatnak végre
A légi járművek fel és leszállásra a kiépített füves futópályát használhatják. A repülőtér vezetőjével történt előzetes egyeztetés alapján (külön engedéllyel) a füves vitorlázó műveleti mező is használható.
Érkező légi járművek:
Leszállás után a futópályán megfordulni, a gurulóúton mozogni, az előtérre parkolás céljából beállni csak a le-
Induló légi járművek:
Felszállást kizárólag a légi járműforgalom zavarása nélkül a 17-
Gyakorló légi járművek:
Iskolakörözés a motoros légi járművek részére 35-
Helyi mozgást végző légi járművek:
Helyi mozgást végző légi járművek mozgásuk során állóhelyre, nyűgözőhelyre, üzemanyag töltőhelyre gurulása, továbbá helikopterek légi gurulása történik.
A hangárba és hangárból történő légi jármű mozgatás csak álló hajtóművel történhet.
Állóhelyen, nem járó hajtóművű légi jármű földi mozgatása csak a légi jármű parancsnokának jelenlétében és engedélyével történhet.
Vitorlázó repülőgépek földi mozgatása emberi erővel vagy vontató gépjárművel is történhet.
A vitorlázó repülőgépet mozgató gépkocsinak (amennyiben az nem tartozik a repülőtér üzeméhez) a repülőtér vezetőjétől külön engedéllyel kell rendelkeznie.
Vitorlázógépek földi mozgatása során a repülőtér forgalma nem zavarható és nem akadályozható.
Légi járművek gurulása a futópályán maximum 30 km/órás, a gurulóúton maximum 15 km/órás, az előtéren maximum 5 km/órás sebességgel történhet.
GYALOGOSOK ÉS JÁRMŰVEK KÖZLEKEDÉSI RENDJE
A repülőtér üzemi területén a repülést kiszolgáló járműveken kívül más jármű nem tartózkodhat, ill. a munkaterületen a járművek bármely rendeltetéssel csak engedéllyel mozoghatnak. A maximálisan megengedett sebesség 30 km/óra, ennél magasabb, csak mentés vagy segítségnyújtás esetén lehet.
Gyalogosok a repülőtér munkaterületén -
Gyalogos utasok, a repülőtér üzemi területén csak a számukra kijelölt útvonalon (a forgalmi épület és a forgalmi előtér között), csak kísérővel közlekedhetnek, a nyílt területen, (étterem, büfé, parkoló) pedig külön ellenőrzés nélkül tartózkodhatnak.
A REPÜLŐTÉRI LÉTESÍTMÉNYEK ÉS BERENDEZÉSEK HASZNÁLATA
Parkoló:
Az előző fejezetekben említett kivételek figyelembevételével a repülőtérre érkező gépjárművek kötelesek a kijelölt gépkocsi parkolót használni.
Ettől eltérő parkolás csak abban az esetben lehetséges, ha a gépjárművek a kijelölt parkolóban nem férnek el (rendezvény, sportesemény). Ebben az esetben külön parkoló kerül kijelölésre.
Forgalmi épület:
Az épület irodái, és szolgálati helyiségei az utazóközönség elől elzárt területek. Ezeken a területeken utasok és a repülőtérre nem beosztott személyek nem tartózkodhatnak.
Hangárok:
A hangárok kizárólag a repülőgépek tárolására és karbantartására használhatók. Műszaki munkák a hangárok előtti előtéren is végezhetők.
A hangárokban, valamint a forgalmi épületben a nagyközönség elől elzárt területen utasok, illetve a repülőtérre nem beosztott személyek nem tartózkodhatnak csak az üzemeltető engedélyével.
A hangárokban történő tárolás a mindenkor érvényben lévő tűzvédelmi és biztonsági rendszabályok alapján történhet!
Üzemanyag tároló:
Jelenleg nem áll rendelkezésre.
SZEMÉLYEK ÉS GÉPJÁRMŰVEK REPÜLŐTÉRRE VALÓ BE-
Személybejáró:
A repülőtér területére vezető kapukon átlépni csak a repülőtér használatára jogosító azonosítóval lehet.
Állami szervek, illetve ellenőrzésre jogosult hatóságok tagjai személyi azonosságuk igazolása után beléphetnek a repülőtér területére.
Teherbejáró:
Mindkét gépkocsi bejárót külön engedély nélkül használhatják a repülőtéri üzemet kiszolgáló gépkocsik, valamint a mentő, a tűzoltó, és a rendőrségi gépkocsik.
A repülőtér vezetőjének külön engedélyével a gépkocsibejárókon behajthatnak a repülőgépek szállítására alkalmas gépjárművek.
Állami szervek, illetve ellenőrzésre jogosult hatóságok tagjai személyi azonosságuk igazolása után, gépkocsival is behajthatnak a teherbejárókon.